جمالی نژاد در مراسم آغاز عملیات مجموعه فرهنگی : آذر یزدی یکی از میراث های معنوی کشور است

جمالی نژاد در مراسم آغاز عملیات مجموعه فرهنگی : آذر یزدی یکی از میراث های معنوی کشور است

شهردار یزد با حضور در مراسم آغاز عملیات مجموعه فرهنگی آذر یزدی ضمن برشمردن پروژه های شهرداری، آذر یزدی را یکی از میراث های معنوی کشور معرفی کرد.

مهدی جمالی نژاد در مراسم آغاز عملیات مجموعه فرهنگی آذر یزدی که همزمان با سالروز درگذشت این نویسنده شهیر ادبیات کودک و نوجوان در محل آرامگاه وی واقع در ابتدای خیابان آذر یزدی برگزار شد گفت: قول و وعده ای را که به مردم دادیم، به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی زیرپا نمی گذاریم.

شهردار یزد تصریح کرد: در ثبت جهانی فقط جاذبه های میراثی و ساختمان ها و بافت تاریخی شهر ثبت نشده، بلکه در کنار آن علمای ارزشمند، مؤمنین، متدینین شعرا و همه کسانی که در این شهر به نوعی نام شان ماندگار شده هم دخیل بوده اند.

جمالی نژاد اظهار داشت: در این مدت پروژه های عمرانی خیلی خوبی شروع کرده ایم، اما در کنار اقدامات بسیار ارزشمند عمرانی، یقیناً باید کارهای فرهنگی هم انجام شود.

وی ادامه داد: شهر یزد یک شهر ویژه و دارالعباده هست.

وی پروژه های انجام شده را برشمرد و گفت: در سال جاری در منطقه یک 17 پروژه، در منطقه دو 14 پروژه در منطقه سه، هشت پروژه، در منطقه چهار، 10 پروژه و در بافت تاریخی هم نُه پروژه فعال داریم.

شهردار شهر جهانی یزد از پروژه های سال گذشته هم حدود 300 پروژه ذکر نمود که حدود صد و اندی از آن اجرایی شده و امسال نیز یقیناً کمتر از سال گذشته نخواهد بود.

جمالی نژاد از آغاز پروژه های مشارکتی بسیار ارزشمند بالای چند صد میلیاردی خبر داد که در سال های آینده می توانند بسیاری از سرانه های شهرمان را جبران نمایند.

وی همچنین مهدی آذر یزدی را شخصیت منحصر به فردی معرفی کرد که مقام معظم رهبری تربیت فرزندانشان را مدیون وی می دانند.

شهردار یزد گفت: آذر یزدی میراث معنوی کشور ما بوده و یکی از دغدغه های من از روز اول، تجلیل و ایجاد یادمانی برای وی بوده است.

آدرس کوتاه :