ناوگان حمل و نقل شهر یزد چابک تر می شود؛

ناوگان حمل و نقل شهر یزد چابک تر می شود؛

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداري یزد ضمن اشاره به تجهيز تمام ايستگاه‌هاي اتوبوس شهري به سايبان در سال جاري، از جایگزینی مینی‌بوس‌ به جای اتوبوس در برخي مسيرهاي شهر يزد بر اساس نياز ترافيكي معابر خبر داد.

محمدرضا شفیعی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، به برنامه‌های سال جاری اين سازمان اشاره و اظهار کرد: بنا بر نیاز ترافیکی شهر یزد به جایگزینی مینی‌بوس‌ به جای اتوبوس، بر طبق مصوبه‌ی شورای شهر یزد در برخي مسيرهاي كم مسافر شاهد اجراي اين مصوبه خواهيم بود.

وی در ابن باره افزود: بر همین اساس نيز پانزده دستگاه مینی‌بوس تاكنون خریداری و آماده به کارگیری شده و اين در حالي است بر طبق بررسي‌ها اين طرح در پنجاه و هشت مسیر كه هر كدام نيازمند پنج دستگاه مینی‌بوس هستند، بايست اجرايي شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در رابطه با جانمايي برخي ایستگاه‌هاي اتوبوس و تجهيز ايستگاه‌ها به سايبان نيز تصریح کرد: هزار و ششصد محل براي اين منظور در نظر گرفته شده که نصب سایبان آن‌ها نيز در سال جاری اجرايي خواهد شد.

شفیعی گريزي به عملكرد اين سازمان در تعطيلات نوروز زد و اعلام كرد: هر چند حمل و نقل در نوروز امسال شاهد تغییر چنداني نسبت به پارسال نبود اما به دلیل استقبال مناسب از اتوبوس‌های گردشگری در نوروز سال گذشته، امسال نيز این اتوبوس‌ها در محورهای گردشگری شهر يزد به حرکت درآمدند و به شهروندان و مسافران نوروزي خدمات ارائه كردند.

وی خاطرنشان كرد: در هر يك از اين اتوبوس‌هاي گردشگری، یک فرد به عنوان راهنمای گردشگری نیز به صورت رایگان به مسافران خدمات گردشگری ارائه کرد.

شفیعی از فعالیت دو دستگاه اتوبوس در مسير پارک کوهستان تا بافت تاریخی و بلعكس در راستای تسهیل بازدید مهمانان نوروزی شهر یزد به ویژه آنهايي که در پارک کوهستان اسکان داشتند نیز یاد کرد و گفت: با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، نمایی از بافت قدیم و کوچه بازارها و چهارسوق را در اتوبوس‌هایی که به منظور بازدید گردشگران طراحی شده بود، ایجاد کرده بوديم و علاوه بر اين نيز دو دستگاه اتوبوس ديگر را نیز با استفاده از نمادهاي شهر یزد آراسته و در محورهای گردشگری به کار گرفته بوديم.