• دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

آغاز عملیات پروژه ساماندهی پیاده راه بلوار ولی عصر(عج) امامشهر

آغاز عملیات پروژه ساماندهی پیاده راه بلوار ولی عصر(عج) امامشهر

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد از آغاز عملیات پروژه پیاده راه و دوچرخه سوار در بلوار ولی عصر(عج) امامشهر با طول بیش از هفتصد متر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد، مجتبی فرهمند معاون شهرسازی و معماری از آغاز عملیات پروژه پیاده راه بلوار ولی عصر(عج) امامشهر با طول بیش از هفتصد متر خبر داد و افزود: پس از نهایی شدن طرح محور پیاده راه و دوچرخه سوار بلوار حضرت ولی عصر( عج) در منطقه امامشهر، مقدمات اجرای طرح و تقسیم وظایف حوزه های مختلف طی جلسه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: این طرح یکی از مجموعه طرح های ارتقای کیفیت فضاهای شهری است که توسط معاونت شهرسازی و معماری تهیه شده و در هفته آینده مراحل اجرای آن آغاز خواهد شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد درخصوص این طرح خاطر نشان کرد: از ابتدای شروع فعالیت در این حوزه تلاش داشتیم تا با نگرشی جدید کیفیت فضاهای موجود شهری را برای بهره مندی هرچه بیشتر شهروندان ارتقا دهیم و بر همین اساس پروژه هایی در این زمینه تعریف و برای انجام آن برنامه ریزی شد.

فرهمند افزود: اجرای موفق پروژه بوستان باغ ملی به عنوان یک طرح بازپیرایی و پروژه گذر فرهنگ و هنر مازاری ها به عنوان ایجاد یک فضای جدید شهری و استقبال چشمگیر شهروندان از این دو پروژه، عزم ما را در این مسیر جدی تر ساخت، از این رو پروژه بازپیرایی بوستان های منتخب در سطح مناطق پنج گانه شهرداری و ایجاد فضاهای شهری در نقاط دارای پتانسیل، با جدیت بالایی در حال پیگیری می باشد.

وی تصریح کرد: پروژه مذکور نیز با توجه به پتانسیل خوبی که از نظر موقعیت و در بر گیرندگی مخاطب دارد دارای اهمیت بوده و در صورت اجرای مناسب آن می تواند به محفلی برای تعامل هر چه بیشتر و بهتر شهروندان با یکدیگر و بهره بردن از فضای ایجاد شده تبدیل شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد در خصوص ویژگی های این پروژه که در مسیری به طول هفتصد متر و تا میدان انبیاء طراحی شده است، افزود: کف سازی مناسب برای پیاده روی، طراحی و جانمایی مبلمان و سایه اندازها متناسب با فضا، بهره گیری از فضای سبز مناسب، طراحی المان های تعاملی در طول مسیر، توجه به نیازهای کودکان، سالمندان و معلولین، طراحی مسیر مناسب دوچرخه سواری و توجه به امنیت افراد در حین تردد از جمله نکاتی است که در این طراحی مد نظر قرار گرفته است.

فرهمند تصریح کرد: این طرح طی ششAnchor ماه و با اخذ نظرات تخصصی از مشاوران معماری، شهرسازی، ترافیک، فضای سبز و زیبا سازی شهر طی جلسات مختلف کمیته های فنی و کمیسیون های مربوطه تهیه و آماده اجرا می باشد.

آدرس کوتاه :