رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد: تابستان امسال در یزد اتوبوس بدون کولر نداریم!

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد: تابستان امسال در یزد اتوبوس بدون کولر نداریم!


رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد: تابستان امسال در یزد اتوبوس بدون کولر نداریم!

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در گفتگو با خبرگزاری سیمای مرکز یزد:
 
بنابر قول مساعد که به همشهریان عزیز یزدی داده شده بود با شروع فصل گرما و از تیرماه امسال اتوبوس بدون کولر در یزد نداریم!
محمد رضا شفیعی اعلام کرد: با پیگیری های صورت گرفته توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر و نیز همکاری و تلاش های شهردار شهر جهانی یزد، همچنین رایزنی با استانداری و سرپرست بانک تجارت استان در جهت بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی و ناوگان اتوبوس شهر یزد با ارائه تسهیلات به بهره برداران بخش خصوصی اتوبوسهای فرسوده مدل O 355 از ناوگان خارج شده و همگی با اتوبوس های کولردار O 457 جایگزین شدند. همچنین اتوبوسهای دارای مدل ۸۶ به بالا که فاقد کولر بودند با ارائه تسهیلات بانکی به بهره برداران نسبت به نصب شیشه های تمام دودی و نیز سیستم سرمایشی مجهز گردیدند؛ لذا از تابستان امسال تمام اتوبوسهای شهر یزد به سیستم سرمایشی مجهز خواهند بود.
شفیعی افزود: در خصوص نوسازی ناوگان نیز تعداد ۱۲ دستگاه اتوبوس اسکانیا با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان از شرکت عقاب اسکانیا خریداری شده و در آینده ای نزدیک به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه خواهد شد
رئیس سازمان حمل و نقل بار مسافر شهرداری در مصاحبه با خبرگزاری سیمای مرکز یزد گفت: در شرایط کرونایی، ماسک و مواد ضد عفونی کننده در اختیار راننده‌های اتوبوس‌ها قرار داده شده و همچنین اتوبوس‌ها برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی علامت گذاری شده است.
اما یکی دیگر از مشکلات کنونی، کم شدن تعداد اتوبوس ها، عدم اطلاع رسانی ساعت حرکت و همچنین معطلی فراوان مردم در هوای گرم تابستان است.
شفیعی در این باره اظهار داشت: از سوی ستاد کرونای استان ابلاغ شده که به علت شیوع ویروس کرونا تعداد اتوبوس‌ها کم شود که موجب نارضایتی مردم شده است.
وی ادامه داد: به محض اعلام ستاد استانی کرونا آمادگی لازم را داریم تا تعداد اتوبوس‌ها بیشتر شود.
 
لینک خبر
https://www.iribnews.ir/00BUTc