پیام تبریک رئیس سازمان بمناسبت فرارسیدن هفته حمل و نقل

پیام تبریک رئیس سازمان بمناسبت فرارسیدن هفته حمل و نقل

در جهان امروز، نبض توسعه اقتصادی و پویایی افراد در زندگی شهری و روستایی در دستان ارزشمند فعالان عرصه حمل و نقل عمومی می تپد و قطعاً تمامی خدمتگزاران این عرصه به خوبی آگاه هستند که مسیر توسعه و پیشرفت، همواره با فراز و فرودهایی همراه است؛ اما هدف والای ما، آنچنان که در اساسنامه های اتحادیه و سازمانهای حمل و نقل کشور نیز دیده شده تلاش برای ارائه خدمات مناسب به مردم شریف ایران اسلامی است.

مقام معظم رهبری در خصوص حمل و نقل عمومی می فرمایند: «همه بايد در اين حرکت بزرگ که شايسته است جهاد ناميده شود، خود را ملتزم و متعهد بدانند». بيش از همه، مسئولان و مديراني که نيروي انساني کلاني در قبضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امر و نهي آنهايند ـ به خصوص مدیران وسائط حمل و نقل ـ هريک به گونه‌‌اي که مي‌توانند و مي‌بايد در اين حرکت همگاني سهيم گردند و تکلیف ويژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خود را ادا کنند.

حمل ونقل به عنوان یکی از پایه های اقتصاد در جامعه امروز مورد توجه برنامه ریزان اقتصادی کشور قرار گرفته است به همین مناسبت همه ساله روز 26 آذر ماه به عنوان روز حمل ونقل گرامی داشته می شود.

اکنون که  نماد حرکت و پویایی  ایران اسلامی را می توان در  طنین آوای  فعالان حوزه حمل و نقل  شنید، شایسته است به مسیر خدمت رسانی که مسئولان و مدیران این حوزه طی می نمایند، بنگریم و همچنین قدر و منزلت خانواده عظیم حمل و نقل را در آیینه تاریخ بیابیم.

در تاریخ تحولات کشورعزیزمان، روزها و ایام سرنوشت سازی بوده‌اند که نقشی تعیین کننده در شکل‌گیری و انسجام شبکه حمل ونقل کشور داشته اند و ۲۶ آذر سال ۱۳۶۲ نیز از آن جمله است. این روز، روز قدردانی از خدمات ارزشمند رانندگان و سایر دست اندرکاران و شاغلان بخش حمل ونقل کشور و فرصتی مناسب برای بازنگری نیازها و مشکلات این بخش است.

فرارسیدن بیست وششم آذر که یادآور تعلق‌خاطر رانندگان به معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی رحمه الله علیه و تلاش فعالان این عرصه برای کسب عزت و پیشرفت کشور عزیزمان ایران اسلامی می‌باشد و به نام روز حمل و نقل و رانندگان، آراسته گشته است به حضور تمامی فعالان گرانقدر این حوزه بویژه همکاران متعهد در سازمانهای حمل و نقل و رانندگان شریف صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

۲۶ آذر ماه، به پاس خدمات طاقت فرسای ناوگان خستگی ناپذیر حمل و نقل کشور و برای آگاهی هرچه بیشتر جامعه، با نقش و جایگاه اساسی بخش حمل و نقل در اقتصاد ایران زمین، به عنوان «روز حمل و نقل» انتخاب شده است. مجدداً این روز را خدمت  تمامی دست اندرکارانِ صنعت حمل و نقل کشور که بی شک رسیدن به توسعه پایدار شهری و عدالت اجتماعی در بخش حمل و نقل در گرو همکاری و مساعی تلاشگران این حوزه است، را تبریک می گویم.