ورود تاكسی آریو به سامانه تاكسیرانی شهری كشور

ورود تاكسی آریو به سامانه تاكسیرانی شهری كشور

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، این اتحادیه تفاهم نامه ورود تاکسی آریو را به ناوگان حمل و نقل عمومی در ۲ مدل دستی و اتوماتیک با شرکت سایپا نهایی کرده است و ثبت‌نام این خودرو از روز یک شنبه ۳ تیرماه سالجاری آغاز شده است.
متقاضیان دریافت این تاکسی می‌توانند از طریق ۲ سامانه‌ "توسعه ناوگان تاکسیرانی" و " یکپارچه نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری" و با تأیید سازمان های تاکسیرانی در هر شهر ثبت نام نمایند.
نحوه واگذاری خودروهای آریو
یکی از مزیت های این طرح نسبت به طرح های دیگر این است که سخت‌گیری‌ها در حوزه تضامین بانکی برطرف شده است و رانندگان با دادن چک به صورت اقساط ۶ ماه به ۶ ماه می‌توانند خودروی جدیدشان را تحویل بگیرند. همچنین به فراخور مدت بازپرداخت و مبلغ وامی که راننده تقاضای استفاده دارد، نرخ سود متفاوت و میانگین آن حدود ۱۶ درصد است. در این طرح حداکثر ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی در اختیار متقاضیان قرار داده خواهد شد..
قیمت خودروی تاکسی آریو حدود ۵۳ تا ۶۰ میلیون تومان
قیمت خودروی آریو با دنده دستی حدود ۵۳ میلیون تومان و با دنده اتوماتیک حدود ۶۰ میلیون تومان است. افرادی که متقاضی دریافت خودرو به صورت نقدی باشند از تخفیف ۳۰ میلیون ریالی بهره مند خواهند شد.
منبع؛سایت اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور
 روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد