نشست مدیران عامل سازمانهای تاكسیرانی مراكز استانها در حوزه ساماندهی سرویس مدارس

نشست مدیران عامل سازمانهای تاكسیرانی مراكز استانها در حوزه ساماندهی سرویس مدارس

نشست مدیران عامل سازمانهای تاکسیرانی و بار و مسافر مراکز استانها در روز یک شنبه ۱۰ تیرماه با حضور معاون امور شهرداری ها و مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با موضوع حمل و نقل دانش آموزی برگزار شد.

با توجه به  اهمیت و جایگاه ویژه­ ای که  حمل و نقل دانش آموزی دارد و ضرورت حفظ ایمنی و امنیت دانش آموزان در سال ۱۳۸۷ هیئت وزیران آیین نامه ای دراین خصوص مصوب و در سال ۱۳۸۸ نیز دستورالعمل آن از سوی وزیر کشور ابلاغ گردید. بدلیل وجود برخی ابهامات و یا کلی بودن برخی مفاد دستور العمل، اعضای کارگروه ماده ۱۹ آئین نامه حمل و نقل دانش آموزی متشکل از نمایندگان وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی اقدام به بازبینی و بازنگری دستور العمل فوق نمودند که درنهایت در تاریخ  ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ نسخه اصلاح شده از سوی وزیر کشور ابلاغ گردید.

پیرو این ابلاغیه نشستی با حضور مدیران حمل و نقل شهرهای مرکز استان در سالن جلسات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور برگزار گردید و کلیات مفاد دستور العمل به بحث و گفتگو گذاشته شد.

درآغاز این نشست دکتر معصومی معاون امور شهرداری­های سازمان شهرداری­ها درخصوص اهمیت جابه جایی دانش آموزان و نقش کلیدی شهرداریها در این حوزه مهم صحبت کردند و در ادامه مهندس حصاری مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور درباره تعامل و همکاری میان عوامل اجرایی طرح و لزوم مدیریت و نظارت شهرداریها در اجرای صحیح این دستور العمل مواردی را مطرح کردند.

ضامنی مدیرعامل اتحادیه نیز درخصوص سامانه و اپلیکیشنی که دراین باره طراحی و تهیه شده توضیحاتی را به حاضرین ارائه دادند و ابراز امیدواری کرد بتوان با استفاده از این سامانه، حمل و نقل دانش آموزی را با کیفیت تر و امن‌تر از گذشته کرد.

در این جلسه برخی از مدیران تاکسیرانی به بیان مشکلات حوزه فعالیت خود پرداختند که از مهمترین این مشکلات می توان به موضوع بیمه تأمین اجتماعی رانندگان و نوسازی تاکسی های فرسوده اشاره کرد.

در این نشست محمد رضا شفیعی ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد نیز حضور داشت.

منبع؛سایت اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور

 روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد