معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد؛ تسهیل در امور حمل و نقل شهری، زمینه ساز رشد و توسعه صنعت گردشگری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد؛ تسهیل در امور حمل و نقل شهری، زمینه ساز رشد و توسعه صنعت گردشگری است.

به گزارش یزدی نیوز«محسن صادقیان» در جلسه بررسی راهکارهای تسهیل در امور حمل و نقل شهری استان، با اشاره به ثبت یزد به عنوان شهر میراث جهانی و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در حوزه گردشگری، بر اهمیت صنعت گردشگری در راستای اشتغال پایدار و رشد و توسعه اقتصادی تأکید کرد.
 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، افزود: تسهیل در امور حمل و نقل شهری علاوه بر حل مشکلات ترافیکی و کاهش آلودگی زمینه ساز رشد و توسعه صنعت گردشگری است و این موضوع موجب شده تا برنامه‌ریزی مدیران مربوطه بر این محور پیش رود.
 «محمود شاکری شمسی» مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری،گفت: ویژگی مشترک راه‌اندازی خطوط حمل و نقل مترو کشور، فاصله زمانی حدوداً ۱۵ ساله از شروع طرح تا بهره‌برداری از آنهاست.
 وی تصریح کرد: ما باید با افق دید بیشتری به این موضوع بنگریم و با در نظرگرفتن نیازهای آینده و با توجه به پیش‌بینی رشد جمعیتی استان از هم‌اکنون پیگیر این پروژه باشیم.
 گفتنی است؛ در این نشست در رابطه با انواع سامانه‌های حمل و نقل شهری از جمله مترو، تراموا و بی‌آرتی، قوانین حمایت از سامانه‌های حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه و شرایط و مراحل  ساخت آنها هم اندیشی و تبادل نظر شد و مقرر گردید: با توجه به طرح و گزارش‌های تهیه شده در خصوص خطوط بی‌آرتی شهر یزد، خط ۳ این سامانه پس از اخذ مجوزهای لازم اجرایی شود و پیش‌نیازها و مطالعات تکمیلی در خصوص سامانه‌های جایگزین تراموا و مترو در استان پیگری گردد. 
منبع؛ ایسنا یزد
 
روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد