معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد بر لزوم جلوگیری از آلودگی هوا تاکید کرد

معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد بر لزوم جلوگیری از آلودگی هوا تاکید کرد

معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با تاکید بر لزوم جلوگیری از آلودگی هوا، عنوان کرد: ناوگان اتوبوسرانی درونشهری از اول شهریور ماه به صورت تک نوبت در شهر مسافر جابه جا می کنند.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – سعید پاک سرشت بر لزوم جلوگیری از آلودگی هوا در شهر تاکید کرد و افزود: در این زمینه ۱۴ دستگاه مینی‌بوس و ۱۷ دستگاه اتوبوس خریداری شده است که جایگزین خودروهای فرسوده فعال می‌شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد اتوبوس‌های خطوط اتوبوسرانی شهر یزد را ۱۸۸ دستگاه ذکر کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۱۶۳ دستگاه مربوط به بخش خصوصی و بقیه دولتی است که از مجموع  خودروهای بخش خصوصی ۵۰ دستگاه بنز مدل ۳۵۵ است که از زمان ساخت آنها بیش از ۱۵ سال می‌گذرد و فرسوده است.

پاک سرشت تاکید کرد: در اجرای طرح یادشده مقرر شد، این اتوبوس‌ها از اول شهریور به صورت تک نوبت به دلیل جلوگیری از آلودگی هوا در شهر مسافر جابه جا کنند و در شیفت دوم تعدادی اتوبوس‌ و مینی‌بوس‌ جدید جایگزین شود که در این زمینه مالکان این اتوبوس‌ها گلایه مند هستند.

وی عمر مفید متوسط ناوگان اتوبوسرانی را ۱۵ سال بیان کرد و تصریح نمود: هدف این است، خودروهای مورد استفاده در شأن مردم شهر جهانی یزد باشد و سبب ترغیب آنها به استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای سفرهای درونشهری شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد خاطر نشان کرد: البته مدیریت حمل و نقل برای حمایت از مالکان اتوبوس‌های خط واحد تدابیری اندیشیده و در صورت همراهی آنها این موضوع به نفع آنها خواهد بود.