مدیران حمل و نقل عمومی با حضرت آیت الله ناصری دیدار نمودند

مدیران حمل و نقل عمومی با حضرت آیت الله ناصری دیدار نمودند

مدیران حمل و نقل عمومی با حضرت آیت ا... ناصری دیدار نمودند

 به گزارش روابط عمومی، صبح روز یکشنبه 26 آذر جمالی نژاد شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و رئیس و مسئولین سازمان و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با حضرت آیت ا... ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار نمودند.

آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس و مسئولین سازمان به مناسبت هفته حمل و نقل به بیان مسائل و مشکلات این حوزه در استان پرداخت و اظهار داشت: حمل و نقل در استان یزد با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند که لازم است اصلاحاتی در این زمینه انجام شود.

وی از تصادفات به عنوان یکی از معضلات حمل و نقل یاد کرد و افزود: جان و مال مردم امانتی در دست متولیان حمل و نقل است و باید در حفظ آن کوشا باشند.

آیت الله ناصری با اشاره به آمار بالای تلفات جاده ای در استان یزد اظهار داشت: لازم است با آموزش، فرهنگ سازی، اصلاح جاده‌ها و انجام دیگر اقدامات لازم، برای کاهش این آمار تمهیدات جدی اندیشیده شود.

وی، یکی دیگر از معضلات حمل و نقل استان یزد را فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی دانست و افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی یزد نیازمند نوسازی و بهسازی است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه مباحث مربوط به حمل و نقل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که باید حتما در این عرصه به آن توجه شود، این است که به هیچ عنوان نباید در حمل و نقل به ویژه در بخش مسافربری از دقت و صبر غفلت کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام مسافران و بارهایی که برای حمل و نقل از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند، امانت‌هایی هستند که باید تمام تلاش صورت پذیرد تا این امانت‌ها به سلامت به مقصد برسند.

شهردار یزد نیز در این دیدار یکی از اصلی‌ترین مشکلات حمل و نقل عمومی در یزد را فرسودگی شدید ناوگان حمل و نقل عمومی دانست.

مهدی جمالی نژاد در دیدار مدیران حمل و نقل استان یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسبت هفته حمل و نقل اظهار داشت: بحث حمل و نقل و ترافیک همواره از مسائل مهم در حوزه شهری است که البته این امر امروز دیگر تنها معطوف به شهرها نیست و این مشکلات به سفرهای برون‌شهری نیز تسری یافته است.

وی بیان کرد: در شهرداری پیش از این سازمان‌ها مستقل بودند اما با چارت جدید ابلاغ شده، این سازمان‌ها در یک سازمان ادغام شدند و کار بسیار سنگین شده است.

شهردار یزد تصریح کرد: اگر بتوانیم مسائل حمل و نقل در استان یزد را توسعه دهیم بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود ولی در عین حال این اقدام، کاری بسیار سنگین و هزینه‌بردار است.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم این مشکلات را در اسرع وقت برطرف کنیم، گفت: ناوگان اتوبوس‌رانی شهر یزد متاسفانه عمر زیادی دارد و باید بتوانیم جوان سازی این ناوگان را در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: در صورتی که مدیریت شهری در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد، مردم هم کمتر از وسایل نقلیه خود استفاده می‌کنند و برای تردد از وسایل و حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند.

شهردار یزد ادامه داد: متاسفانه تلفات تصادفات رانندگی چه در حوزه درون شهری و چه در حوزه برون شهری بالاست و لازم است در این زمینه فرهنگ‌سازی لازم در جامعه برای رعایت قوانین انجام شود.

جمالی‌نژاد گفت: لازم است ناوگان حمل و نقل عمومی را توسعه بخشیده و در زمینه جوان سازی این ناوگان قدم برداریم تا مردم هم ترغیب به استفاده از آن شوند.

 

روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد