فرماندار یزد خواستار پیگیری برای راه‌اندازی دومین کتابخانه سیار اتوبوسی شهر یزد شد.

فرماندار یزد خواستار پیگیری برای راه‌اندازی دومین کتابخانه سیار اتوبوسی شهر یزد شد.

مصطفی سالاری در جلسه مشترک انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد که با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در تالار ولایت فرمانداری برگزار شد، تصریح کرد: با تلاش، همفکری و مساعت اعضای حقوقی و حقیقی انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان تا حدود زیادی به اهداف از پیش تعین شده در حوزه کتابخانه‌ها رسیده‌ایم.
فرماندار یزد، با اشاره به وضعیت موجود کتابخانه‌های شهرستان، بیان داشت: در سال گذشته و همچنین سه ماهه نخست سال جاری، کتابخانه‌های شهرستان یزد در شاخص‌های مختلف رشد قابل توجهی داشته‌اند و بسیاری از اهداف فرهنگی کتابخانه‌ها محقق شده است.
وی با تقدیر از همکاری و تعامل مطلوب شهرداران و شوراهای اسلامی شهرها و نیز دهیاری‌ها با مجموعه کتابخانه‌های عمومی، عنوان داشت: امیدواریم این همکاری و همدلی  تداوم یابد و شاهد رشد کیفی هرچه بیشتر کتابخانه‌ها در آینده باشیم.
وی همچنین از سازمان حمل و‌ نقل بار و مسافر  شهرداری یزد ، دفتر موقوفات آستان قدس رضوی در استان و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد به دلیل همکاری در راه‌اندازی نخستین کتابخانه سیار اتوبوسی استان قدردانی کرد خواستار پیگیری برای راه‌اندازی دومین کتابخانه سیار شهرستان شد.
رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز با بیان اینکه این اداره کل از سه سال گذشته همت خود را بر بهسازی و شاداب‌سازی کتابخانه‌های فرسوده و غیراستاندارد استان معطوف کرده است، تأکید کرد: بهسازی و ایجاد شادابی و نشاط در محیط کتابخانه‌ها باعث شده است اعضا و مخاطبان اقبال بیشتری به حضور در کتابخانه و بهره‌مندی از امکانات آن پیدا کنند.
دوست فاطمی‌ها فعالیت کتابخانه سیار اتوبوسی یزد که به همت آستان قدس رضوی و شهرداری یزد راه‌اندازی شده است را چشمگیر و ارزشمند ارزیابی و عنوان کرد: این کتابخانه توانسته است نیاز مطالعاتی مردم روستاهای بخش مرکزی یزد و مناطق حاشیه‌ای شهر را به خوبی پوشش دهد و در مدت کوتاه فعالیت خود حدود 2 هزار نفر عضو جذب کند.
وی با اشاره به برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان همزمان با سراسر کشور، گفت:‌ این جشنواره که به نام مقدس امام رضا(ع) مزین است در دو بخش فردی و خانوادگی فعالیت می‌کند و علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان تیرماه ۹۷ با حضور در هریک از کتابخانه‌های عمومی استان و تهیه کتاب‌های جشنواره، در این دوره از جشنواره کتابخوانی شرکت کنند.
در ابتدای این جلسه نیز محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی دومین کتابخانه سیار اتوبوسی استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد با همکاری شهرداری، کتابخانه‌ها و دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی، این امر در آینده‌ای نزدیک محقق شود.
همکاری شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در تبلیغات شهری جشنواره کتابخوانی رضوی، پیگیری راه‌اندازی دومین کتابخانه سیار اتوبوسی استان و برگزاری آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در دهه ولایت با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، از مهم‌ترین مصوبات این جلسه یود.
در پایان این جلسه همچنین از محمدرضا شفیعی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد به دلیل تلاش برای راه‌اندازی اولین کتابخانه سیار اتوبوسی در شهرستان و پشتیبانی از فعالیت‌های این کتابخانه تقدیر شد.
 
 روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد