فرسودگی 80 درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی یزد

فرسودگی 80 درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی یزد

به گزارش روابط عمومی سازمان به نقل از روزنامه همشهری یزد مورخ سه شنبه 25 اردیبهشت 97 محمد رضا شفیعی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد اعلام کرد: تاکسی، مینی بوس و میدل باس به متقاضیان واگذار می شود. 

وی افزود: 200 دستگاه تاکسی نوسازی، و بیشتر در پایانه های مختلف مسافربری از جمله فرودگاه، پایانه غدیر و راه آهن به کار گرفته خواهد شد و خودروهای اضافی به جابجایی مسافر در داخل شهر اقدام خواهند کرد. خرید 40 دستگاه میدل باس یکی دیگر از اقدامات اساسی در تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی است که در دستور کار قرار دارد. 

شفیعی اضافه کرد: تهیه طرح اصلاح خطوط و استفاده از خودروهای حمل و نقل عمومی  مناسب با کارشناسی 15 نفر از کارشناسان مجرب سازمان و برگزاری  بیش از 40 جلسه اساسی ترین اقدام برای ساماندهی حمل و نقل عمومی شهر و فراهم کردن فرصت مناسب برای اجرای طرح حمل و نقل ترکیبی است.

محمد رضا شفیعی در مورد مزایای حمل و نقل ترکیبی گفت: با توجه به اصلاح خطوط صورت گرفته سعی شده است به حمل و نقل ترکیبی توجه بیشتری بشود؛ از این رواستفاده از انواع خودروهای حمل و نقل عمومی موضوعی اجتناب ناپذیر است. به این ترتیب هم اتوبوس های فرسوده شهر جمع آوری گردیده و هم از تردد اتوبوس ها در مرکز شهر جلوگیری شده و خودرو های کوچکتر در مرکز شهر تردد خواهند کرد. وی گفت: در اصلاح خطوط سعی شده است از تردد خودروهای حمل و نقل عمومی در مرکز شهر و معابر پرترافیک کم شود تا از ترافیک کاسته شود.

روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد