سومین نشست هم اندیشی مسئولین و کارشناسان روابط عمومی معاونت ها، مناطق و سازمان های تابعه شهرداری یزد

سومین نشست هم اندیشی مسئولین و کارشناسان روابط عمومی معاونت ها، مناطق و سازمان های تابعه شهرداری یزد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، دومین نشست هم اندیشی مسئولین و کارشناسان روابط عمومی معاونت ها، مناطق و سازمان های تابعه شهرداری یزد به میزبانی شهرداری میبد برگزار شد.

در این نشست انسیه فلاح عضو شورای اسلامی شهر میبد گفت: در تمام دنیا روابط عمومی یک ابزار مهم بازاریابی و خدمات می باشد و عنصر ارتباط با جامعه محسوب می شود و نقش  اصلی را ایفا می نماید.
وی افزود: نقش روابط عمومی به دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی تقسیم می شود که مسئولیت ما در مرحله اول ایجاد نگرش و دید مثبت در افراد می باشد در واقع شناخت، برقراری ارتباط با مخاطبین و انتقال پیام به شکل صحیح وظیفه روابط عمومی است.
عضو شورای شهر میبد با عنوان اینکه ارتباط عنصری است که اگر به آن توجه نشود، سازمان پیشرفت نمی کند، اظهار داشت: مهمترین عنصر قدرت در دنیا رسانه می باشد و رسانه یعنی روابط عمومی.

در ادامه علیرضا آزادمنش عضو شورای اسلامی شهر میبد نیز در خصوص تعامل بین شهر جهانی یزد و شهر میبد گفت: روز پنجم آذرماه 1397 بر اساس اعلام شورای جهانی صنایع دستی، بعد از بررسی‌های انجام گرفته، شهر میبد به عنوان شهر جهانی زیلو معرفی شد.

وی افزود: بعد از حضور ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی در شهرستان میبد و بازدید از ظرفیت‌های این شهرستان در زمینه زیلو، شهرستان به عنوان شهر جهانی زیلو انتخاب شد .

آزاد منش در ادامه از همه کسانی که در ارتباط با ثبت جهانی زیلو فعالیت کردند تشکر و تصریح کرد: هنر صنعت زیلو که صنعتی سیار محسوب می‌شود و به عنوان اقتصاد محلی کاملا پویا است، برای ثبت جهانی عزم ملی می‌طلبید.

وی اظهارداشت: بدون تردید روابط عمومی ها به عنوان کانون مهم از نظام ارتباطی و اطلاع رسانی نقش تعیین کننده ای در افزایش آگاهی های عمومی جامعه و فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی، برعهده دارند.

عضو شورای شهر میبد خاطر نشان ساخت: امروزه یکی از مهمترین و حساس ترین وظایف روابط عمومی ها در بعد برون سازمانی برقراری ارتباطی صحیح و اندیشمندانه برپایه عقل و خرد با رسانه های جمعی است و در واقع یکی از مهم ترین ابزارها برای اینکه هدف، مقصود اصلی و جان کلام گزارش های شما را به سمع و نظر مخاطبان برساند همانا روابط عمومی ها هستند.

 شایان ذکر است موضوع ارزیابی روابط عمومی برتر مجموعه شهرداری یزد و مسائل جاری در دستور کار این نشست هم اندیشی قرار گرفت.