رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد بر لزوم مناسب‌سازی حمل و نقل عمومی برای گردشگری معلولین تاکید کرد

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد بر لزوم مناسب‌سازی حمل و نقل عمومی برای گردشگری معلولین تاکید کرد

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: مناسب‌سازی حمل و نقل عمومی و ایستگاه‌های سطح شهر، از جمله زیرساخت‌های لازم برای گردشگری معلولین در یزد است.

محمدرضا شفیعی در گفتگو با خبرنگار ایسنا - منطقه یزد با بیان این‌که ایجاد زیرساخت‌های لازم برای شهر دوستدار معلول یکی از ضرورت‌های اجرایی در این خصوص است، اظهار کرد: مناسبت سازی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله نیازهای جدی برای تقویت ارائه خدمات حمل و نقل شهری به جامعه معلولین به ویژه معلولین ضایع نخاعی است.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد افزود: مناسب‌سازی ایستگاه‌های سطح شهر یزد از دیگر ضرورت‌های اجرایی برای برگزاری اولین جشنواره ملی گردشگری معلولین در شهر میراث جهانی است.

شفیعی با بیان این‌که در حال حاضر چهار دستگاه اتوبوس و وَن برای استفاده معلولین مناسب سازی شده است، تاکید کرد: مناسب سازی فضای شهری به هم‌افزایی دستگاه‌ها و مسئولان مختلف حوزه شهری نیاز دارد.

وی با اشاره به آمادگی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد ، تصریح کرد: این سازمان به شرط تأمین اعتبار لازم آمادگی همکاری با برگزاری جشنواره گردشگری معلولین را دارد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد خاطرنشان کرد: نیازسنجی و تأمین اعتبار لازم برای مناسب سازی فضاهای شهری و حمل و نقل عمومی ویژه گردشگری معلولین ضروری است.