روزنامه همشهری مورخ دوشنبه پنجم آذر ماه 1397؛ گفتگو با ریاست سازمان در خصوص چالش تامین لاستیک ناوگان حمل و نقل درون شهری؛

روزنامه همشهری مورخ دوشنبه پنجم آذر ماه 1397؛ گفتگو با ریاست سازمان در خصوص چالش تامین لاستیک ناوگان حمل و نقل درون شهری؛

چالش تامین لاستیک ناوگان حمل ونقل درون شهری
همشهری یزد
دوشنبه پنجم آذر ماه 1397
 
محمدیاسین دهقان- یزد- خبرنگار:
کمبود لاستیک نه تنها بخش برون شهری بلکه ناوگان حمل ونقل بار و مسافر درون شهری را نیز با چالش مواجه کرده است اما با توجه به اینکه نیاز این بخش در کشور به ثبت نرسیده، سهمیه‌ای به بخش درون شهری اختصاص نیافته است.
 
با بررسی دلایل کمبود لاستیک در استان مشخص شد که ناوگان درون شهری در امر توزیع سهمیه لاستیک در کشور، سهمی ندارند از این رو شهرداری‌ها موظف شدند نسبت به شناسایی و ثبت ناوگان حمل ونقل بار و مسافر درون شهری در سامانه توزیع سوخت اقدام کنند تا نیاز واقعی استان به لاستیک مشخص شده و برای افزایش این سهمیه اقدام شود.
 
رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد به کمبود لاستیک در بخش درون شهری اشاره می‌کند  و می‌افزاید: تعداد قابل توجهی ناوگان حمل ونقل در بخش بار و مسافر درون شهری در حال فعالیت هستند که تامین لاستیک آنها با چالش‌هایی روبرو شده است.
 
«محمدرضا شفیعی» با بیان اینکه کمبود لاستیک در کشور وجود دارد، اظهار می‌کند: این مشکل کشوری است اما آنچه مسلم است ناوگان درون شهری یزد در دریافت سهمیه اختصاصی لاستیک استان سهمی ندارند چرا که در سامانه مرجع سهمیه بندی، ثبت نام نشده‌اند از این رو پیگیری‌های لازم برای جمع بندی آمار ناوگان حمل ونقل درون شهری در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی با تاکید بر اینکه تامین لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل ونقل بار و مسافر درون شهری از دغدغه‌های این سازمان است، اظهار امیدواری کرد با جمع بندی این آمار و اعلام آن به تهران، شاهد افزایش سهمیه لاستیک اختصاصی به استان باشیم.
 
این مسئول بیان می‌کند: در حال حاضر با همکاری دستگاه‌های مختلف سهمیه استان در دو بخش درون شهری و برون شهری در حال توزیع است اما قطعا این آمار باید افزایش یابد چرا که ناوگان حمل ونقل عمومی بار و مسافر درون شهری تاکنون سهمیه‌ای دریافت نکرده است.
روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد