روزنامه همشهری: اجرای خط 3 "بی آر تی" در یزد؛

روزنامه همشهری: اجرای خط 3 "بی آر تی" در یزد؛

روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد به نقل از همشهری یزد گزارش می دهد؛

اجرای خط 3 «بی آر تی» در یزد

 این خط دارای 20 ایستگاه است و عملیات ساخت ایستگاه های آن تا 3 ماه آینده آغاز می شود.

شهردار یزد با بیان اینکه در حوزه اتوبوسرانی باید خطوط بی آر تی ایجاد شود گفت: طرح اجرای خط 3 بی آر تی با اعتبار 75 میلیارد ریال به شورای ترافیک ارائه شده است و پس از تائید این شورا عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز می شود.

»مهدی جمالی نژاد» در گفت و گو با یزدامروز اضافه کرد:  خط 3 بی آر تی یزد از میدان جهاد سازندگی واقع در بلوار شهید دهقان آغاز می شود و با ادامه در مسیرمیدان صنعت، بلوار 17 شهریور، 22 بهمن، دولت آباد، نواب صفوی، صابر یزدی و پایانه مسافربری امام خمینی (ره) روبروی زندان مرکزی به پایان خواهد رسید.

وی ادامه داد: این خط بی آر تی دارای 20 ایستگاه است و عملیات ساخت ایستگاه های آن تا 3 ماه آینده آغاز می شود.

شهردار یزد از تعمیر و بازسازی 30 دستگاه اتوبوس شهری هم  خبر داد و اظهار کرد: این تعداد اتوبوس پس از بازسازی در چرخه ناوگان حمل و نقل عمومی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: درحوزه تاکسیرانی نیز تاکسی های جدید وارد چرخه حمل و نقل عمومی یزد خواهد شد که در این زمینه  تاکسی های برلیانس با شرایط مناسب تحویل ناوبران تاکسی می شود که امیدواریم با استقبال تاکسی داران ، تاکسی های مدرن وارد شهر شود.

وی درباره اقدامات شهرداری یزد برای توسعه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: در این خصوص باید به 2 شکل اقدام فرهنگی و سخت افزاری عمل کرد.

وی با بیان اینکه در رابطه با اقدامات فرهنگی، سازمان فرهنگی اجتماعی باید به طور چشمگیر ورود کند اعلام کرد: مردم باید نسبت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس ها تشویق شوند؛ چرا که در حال حاضر استفاده از این وسایل آن چنان که باید مورد توجه مردم قرار نگرفته است.

جمالی نژاد عنوان کرد: باید طوری فرهنگ سازی شود که مردم از دوچرخه و یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و این موضوع نیاز به  آموزش شهروندی و ترغیب همشهریان دارد.

شهردار یزد تصریح کرد: در کنار اقدامات فرهنگی در حوزه سخت افزاری نیز باید اقداماتی نظیر توسعه مسیر های دوچرخه سواری و ساماندهی رودخانه های شهر به عنوان رینگ دوچرخه برای استفاده عموم مردم انجام شود که این موراد در حال مطالعه و تحقیق و بررسی است.

روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد