حضور مدیر کل حمل و نقل ریلی وزارت کشور در مرکز کنترل ترافیک شهرداری و صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد

حضور مدیر کل حمل و نقل ریلی وزارت کشور در مرکز کنترل ترافیک شهرداری و صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در روز سه شنبه 5 تیرماه 97، جناب رجب صلاحی مدیر کل حمل و نقل ریلی وزارت کشور در معیت محمود شاکری شمسی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری یزد، محمود دهقان طزرجانی معاون امور زیر بنایی و حمل ونقل شهرداری یزد و محمدرضا شفیعی رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد از نقاط مختلف سطح شهر یزد و نقاط پرترافیک بطور اجمالی بازدید نمود و پس از آن با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد با شهردار یزد و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر یزد دیدار و در مورد مزایا، معضلات، شرایط و ضوابط اجرای طرح سامانه حمل ونقل  ریلی درون شهری و حومه در یزد بحث و تبادل نظر نمود.
 

شهردار یزد گفت: حمل و نقل عمومی شهر یزد نیاز به تحول ریشه ای دارد و باید در مورد آن تصمیم جدی گرفته شود.

مهدی جمالی نژاد در جلسه ای با حضور مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، لازمه حمل و نقل عمومی شهر یزد را یک تحول ریشه ای دانست که باید درخصوص آن تصمیم گیری قطعی صورت گیرد.

شهردار یزد در این جلسه با بیان اینکه ما باید در یزد حمل و نقل ریلی داشته باشیم یا نداشته باشیم یا اینکه تکلیف ما در مبحث حمل و نقل حومه ای چیست؟  یادآور شد: تنها شهری که در کشور حمل و نقل حومه ای دارد اصفهان است، اما پیشرفتی که در این مدت محدود، در یزد اتفاق افتاده در طول ۱۰- ۱۵ سال گذشته در اصفهان انجام نشده و کارها به جد در حال پیشرفت است.

جمالی نژاد همچنین گفت: متأسفانه، اتوبوسرانی در شرایط بدی قرار گرفته و با گران شدن مجدد اتوبوسها کار بسیار سختی در پیش داریم.

 
روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد