بهره برداری از مسیر اتوبوس گردشگری در یزد

بهره برداری از مسیر اتوبوس گردشگری در یزد

 
 پنج دستگاه اتوبوس گردشگری با ۱۴ ایستگاه مشخص، اقدام به خدمات رسانی به مسافرین و میهمان نوروزی در مسیر گردشگری می نمایند.
 به گزارش روابط عمومی سازمان حمل ونقل بار ومسافر شهرداری یزد،  محمدرضا شفیعی ریاست سازمان گفت: از ۲۸ اسفند ماه ۹۶ با تعداد ۵ دستگاه اتوبوس اقدام به راه اندازی اتوبوس گردشگری نموده ایم که خدمات رسانی در این مسیر تا نیمه فروردین ماه ۹۷ ادامه خواهد داشت. این تعداد اتوبوس ازساعت ۸ صبح الی ۲۰:۳۰ شب در مدت زمان یک ساعت و بیست دقیقه با زمان انتظار ۱۵ الی۲۰ دقیقه مسیر تعریف شده را از پایانه دولت آباد آغاز نموده و در ادامه ایستگاه های باغ دولت آباد-خیابان انقلاب -سیدگلسرخ- شاه ابوالقاسم -حسینیه فهادان-درمانگاه فهادان-خیابان امام خمینی (ره)-کارخانه سعادت- مسجدجامع-چهاراه شهداء-مسجدبرخوردار-خیابان دهم فروردین -دروازه قصاب ها-آتشکده-خیابان چمران-سلمان جنوبی-بلواربسیج-آب انبار رستم گیو-میدان مارکار و در ادامه مسیر بالعکس که بافت قدیم و اماکن تاریخی و دیدنی شهر یزد را طی می کند.
شفیعی اضافه کرد: مسافرین و میهمان نوروز می توانند از این اتوبوس ها به راحتی استفاده و فقط با پرداخت کرایه عادی خطوط شهری یعنی با کارت بلیط ۳۹۰ تومان و در صورت پرداخت نقدی ۵۰۰ تومان در مسیر گردشگری تردد نمایند. وی همچنین  افزود: دو دستگاه اتوبوس نیز جهت حضور مسافرین و میهمانان نوروزی که در محل پارک کوهستان توقف دارند وقصد تماشای اماکن تاریخی و دیدنی شهر یزدرا دارند درنظرگرفته شده که چنانچه استقبال بیشتری صورت گیرد، امکان افزایش تعداد اتوبوس ها نیز وجود خواهد داشت.
 در پایان رئیس سازمان حمل ونقل شهرداری یزد گفت: امیدواریم بتوانیم با این اقدامات رضایت میهمانان نوروزی که از خدمات حمل و نقل عمومی و به طور خاص اتوبوس گردشگری در شهر میراث جهانی استفاده می نمایند را فراهم سازیم.
 

روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد