افزون بر ۱۹ هزار اتوبوس شهری در سال ۹۷ نوسازی می شوند.

افزون بر ۱۹ هزار اتوبوس شهری در سال ۹۷ نوسازی می شوند.

معاون‌ عمرانی وزیر کشور و ئییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نوسازی ناوگان حمل و نقل را یکی از برنامه های مهم‌دولت عنوان کرد و گفت؛ در این راستا افزون بر ۱۹ هزار دستگاه اتوبوس شهری در سال ۹۷ نوسازی می شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سید محمدعلی افشانی افزود؛ سامانه ای در این زمینه در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها فعال شده است که نوسازی حدود ۱۹ تا ۲۱ هزار دستگاه اتوبوس شهری، ۴۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه مینی بوس، ۶ هزار دستگاه کامیونت و ۲۱ هزار دستگاه وانت و ۳۰ هزار تاکسی در سال آینده مدنظر قرار دارد. وی اظهار کرد؛ برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی باید شهرها به خصوص شهرهای بزرگتر تلاش بیشتری کنند، در حال حاضر یک رقابت بین شهرها وجود دارد تا از این منابع بیشتر استفاده کنند.
 معاون‌ عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را اقدامی با اهمیت و مهم دانست و بیان کرد؛ زیست سالم جزو حق عمومی مردم‌ است که باید شرایط زیست سالم‌ برای انان فراهم شود.
افشانی گفت: شهرداری ها از ظرفیت های قانونی برای نوسازی حمل و نقل عمومی و بازآفرینی و بازسازی بافت های ناکارامد شهری استفاده کنند. وی با تاکید بر ضرورت توجه و رعایت قانون اظهارکرد: رضایت مردم مبنای سنجش عملکرد است، اگر از ما راضی بودند ما کار خود را خوب انجام دهیم‌. معاون‌ عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور ادامه داد؛ مردم از شهرداران انتظار دارند برای آنها تامین سرمایه و خلق ثروت کنند که در این زمینه باید گام‌ برداشته شود. افشانی گفت؛ اولین زیست سالم‌، هوای سالم است که خوشبختانه فارس در سال ۱۳۹۵ یک روز هوای آلوده نداشته است؛ لازمه هوای پاک و سالم، نوسازی ناوگان حمل و نقل است. وی افزود: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی توسعه عدالت اجتماعی است و باید وسایل نقلیه مناسب برای مردم‌ فراهم‌شود تا آنان احساس رفاه بیشتری کنند. وی ادامه داد: نوسازی ناوگان حمل و نقل، مصرف سوخت را به شدت کاهش می دهد و دولت در این زمینه آنچه پرداخت می کند از محل صرفه جویی در سوخت است. معاون‌ عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور با تاکید بر اینکه موضوع نوسازی حمل و نقل عمومی در شهرها باید با جدیت دنبال شود گفت؛ ۵۰ اعتبار برای اتوبوس و مینی بوس و کامیونت درون شهری دولت پرداخت می کند، ۲۰ درصد را مالک می آورد و ۳۰ درصد نیز تسهیلات ۶۰ ماهه ارائه می شود.افشانی افزود؛ ابتدا از صندوق توسعه ملی پولی برداشته می شود و سپس از محل صرفه جویی در مصرف سوخت در یک دوره زمانی سه الی چهار ساله ماشین ها نوسازی می شود.
✍منبع؛سایت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور


روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد