اعتراض رانندگان فرودگاه یزد به استقرار تاڪسی اینترنتی

اعتراض رانندگان فرودگاه یزد به استقرار تاڪسی اینترنتی

شفیعی ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت طبق قانون هر گونه فعالیت حمل و نقل در شهرها بر عهده شهرداری می باشد و فرودگاه یزد بدون هماهنگی با شهرداری اقدام به صدور مجوز برای فعالیت یک شرکت خدمات تاکسی اینترنتی نموده است. وی افزود مدیر کل امور شهری استانداری یزد هم در نامه ای فعالیت تاکسی های اینترنتی در محدوده 400 تا 800 متری پایانه ها را ممنوع اعلام کرده است. شفیعی گفت در نظر داریم از طریق مراجعه به دادستانی مانع از عملکرد فرودگاه یزد در صدور مجوز فعالیت تاکسی های اینترنتی شویم.


صبح روز سه شنبه 24 بهمن ماه جمعی از رانندگان تاکسی های فرودگاه شهید صدوقی یزد با رانندگان تاکسی اینترنتی مستقر در فرودگاه درگیر شدند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،رمضانی یکی از رانندگان تاکسی های فرودگاه یزد به خبرگزاری صدا و سیما گفت ما حدود 50 نفر هستیم که حدود 27 سال در تاکسی های فرودگاه شهید صدوقی یزد مشغول به فعالیت هستیم . وی افزود. اخیرا فرودگاه یزد یک کیوسک در اختیار یکی از تاکسی های اینترنتی گذاشته و این تاکسی ها با کاهش شدید نرخ تاکسی منجر به کسادی کار ما شده اند.
به گفته این راننده تاکسی این در حالیست که وزیر کشور در نامه ای فعالیت تاکسی های اینترنتی در محدوده 800 متری فرودگاه را ممنوع اعلام کرده است .
این راننده تاکسی افزود سیاست تاکسی های اینترنتی نوعی دامپینگ برای ورشکستگی تاکسی های فرودگاه است حال آن که نرخ تاکسی های فرودگاه توسط شورای شهر تعیین می شود.
خبرگزاری صدا و سیما موضوع را از مدیر کل فرودگاه های یزد و نیز معاون حمل و نقل شهرداری یزد جویا شد. محمدی مدیر کل فرودگاه های یزد گفت ما متعهد به ارائه خدمات ارزان و متنوع به شهروندان هستیم از همین رو به تاکسی های اینترنتی هم مجوز فعالیت در فرودگاه دادیم . محمدی در خصوص اعتراض رانندگان تاکسی های فرودگاه گفت رانندگان معترض هستند که سفره شان کوچکتر شده است حال آن که هزینه ای که رانندگان در برخی بخش ها می پردازند زیاد است و این هزینه ها باید کاهش یابد. وی از رایزنی با مسئولان برای حل موضوع خبر داد و گفت اگر مصوبه قانونی در خصوص ممنوعیت فعالیت تاکسی های اینترنتی ابلاغ شود حتما آن را اجرا می کنیم .
از سوی دیگر شفیعی ریاست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت طبق قانون هر گونه فعالیت حمل و نقل در شهرها بر عهده شهرداری می باشد و فرودگاه یزد بدون هماهنگی با شهرداری اقدام به صدور مجوز برای فعالیت یک شرکت خدمات تاکسی اینترنتی نموده است. وی افزود مدیر کل امور شهری استانداری یزد هم در نامه ای فعالیت تاکسی های اینترنتی در محدوده 400 تا 800 متری پایانه ها را ممنوع اعلام کرده است. شفیعی گفت در نظر داریم از طریق مراجعه به دادستانی مانع از عملکرد فرودگاه یزد در صدور مجوز فعالیت تاکسی های اینترنتی شویم.

منبع: خبرگزاری صداوسیما